Alanyagroup.com: Antalya Alanya Transfer

“Attalos Yurdu” anlamına mevrut Antalya, II. Attalos aracılığıyla kurulmuş bir liman kentidir. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle bir müddet özgür halde kâin şehir, vakit kaybetmeden arkası sıra korsanların eline geçkintir. M.Ö. 77’bile Bey Servilius Isauricus aracılığıyla Roma topraklarına merhametsizlmış ve M.Ö. 67’bile Pompeius’un donanmasına üs olmuşdolaşma. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı ziyaret etmesi ile şehrin vürutmesi sağlamlanmıştır. Bizans egemenliği sırasında piskoposluk merkezi olan şehir, son olarak Türklerin hakimiyetine girmiş ve majör bir terakki göstermiştir. Meydana getirilen arkeolojik hafriyatlara nazaran Antalya ve çevresinde, günümüzden 40 bin yıl önce dahi insanoğluın yasevimliığı ortaya çıkmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en anlı şanlı yeridir” dediği şehre gdolayıyoruz şimdi sizi. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turiste aşiyan sahipliği karşılayıcı Antalya, tarihi ve kültürel turizme ilişki duyanlar yürekin tam bir gezim cenneti! Gün süresince sert çok medeniyete aşiyan sahipliği karşılayıcı bu nadide şehir, beyaz zehir bayraklı plajları ile bile olabildiğince popüler. Antik kentleri, kendine başmaklık lezzetleri, etkileyici dokusu ve masmavi denizi ile Antalya’da gezebileceğiniz birbirinden anlı şanlı 13 yeri sizin yürekin listeledik. şayet siz bile yaz tatili yürekin bir Akdeniz kentinin tadını çıkarmak istiyorsanız yolculuk çekimınıza bu bölgeleri eklemenizi tavsiye ediyoruz. İşte birbirinden keyifli Antalya rotaları…

Antalya seyahatinizde sizi karşılayacak ilk nokta Kaleiçi. Bergama İmparatorluğu ile bile hızlı bir şekilde büyüyen ve ivme kaydeden Kaleiçi, arkası sıra belli bir müddet korsanların idaresinde yönetilmiş. Roma İmparatorluğu’nun şehri ele geçirmesinin arkası sıra bölgede nokta yer surlar degajeletilmiş ve bölgedeki liman, ticari anlamda önemli bir konuma yükselmiştir. Tekrar bu dönemlerde Hadrian (Hadrianus), Attaleia’yı ziyaret etmiş ve Antalya’nın popüler Üç Kapıları kurma edilmiş. Sadece sokaklarını gezmenin da çok keyifli evetğu Kaleiçi, tarihi dokular arasında gezmekten esrar alanlar yürekin adeta biçbilimselş kaftan. Yürüyüş rotanızda rağmenıza çıkacak olan Osmanlı, Bizans ve Selçuklu izleri ile tarihe yol edebilir ve ezgi kenarlarındaki hediyelik yük dükkanlarını gezebilirsiniz.

Şehirdeki ilginç noktalardan biri olan Yanartaş, her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti kendine çekmeyi başarıyor. Antalya’nın Tümsekli ilçesi Çıralı mahallesi plajının kuzeyindeki kayalıklarda nokta yer doğal gaz lambası kaynağından binlerce yıldır çıhun alevler yıprak Yunan Mitolojisi’ne nazaran farklı bir hikayesi bulunuyor. Bu hikayeye nazaran, Ephyra Kralı Glaukos’un oğlu Hipponoes bir av partisinde karındaşi Belleros’u öldürür ve Hipponoes’e “Belleros’u Yiyici” anlamına mevrut Bellerophontes adı verilir. Ephyra’dan güruhlen Bellerophontes, çareyi Argos kralına sığınmakta bulur. Namına sığınan bu genci öldürmek istemeyen Argos Kralı ise onu Likya Kralı’na gönderir. Likya Kralı gencin haline kırıcır ve onu öldürmek istemez. Genci, Olympos dağında yaşayan arslan esaslı, keçi gövdeli, uzun hayvan kuyruklu ve ağzından alevler saçan korkunç canavar Chimera ile harpmaya gönderir.

Bellerophontes, Pegassos adlı kanatlı atına binerek Chimera ile savaşmak yürekin yola çıkar. Chimera, Bellerophontes’e saldırdığında Pegassos havalanır. Bellerophontes yere inerken mızrağı ile canavarı kavuşum yedi daire dibine gönderir. Lakin Chimera gömüldüğü kavuşum 7 daire şeşndan alevler saçferment devam paha. Anadolu’da binlerce yıldan beri anlatılan bu efsaneye nazaran hala yanan alevler, Chimera’nın kavuşum yedi daire dibinden fışbayır alevleridir. Öte taraftan Bellerophontes’in zaferini kutlamak yürekin Olympos’da bir yarış tertip edilir. Atletler Chimera’nin hırsiyle meşalelerini tutuşturarak Olympos kentine koşarlar. Sonunda, günümüzde hala devam fail Olimpiyat Oyunları’nın Anadolu’daki ilk örneğine şehadet edilmiş olabilir.

Antalya’nın simgelerinden biri olan Tarihi Sayaç Kulesi şehrin tam göbeğinde nokta tuzakır. Tarihi cihannüma, bir burç üzerinde görülür. Kulenin saati Alman İmparatoru II.Wilhelm aracılığıyla hediye edilmiştir. II. Kulülhamit’in kara tahta çıkışının 25. yılı andaçsına Said Paşa aracılığıyla yaptırılan Sayaç Kulesi, yıkılan dış kalenin kuzeye icra vekili burçlarında nokta tuzakır. Antalya Sayaç Kulesi`nin zeminden belen noktasına vasıl yüksekliği 14 metre, burcun üzerinden ise 8 metre olarak hesaplanır. Kadim zamanlarda silme mülkiyet konstrüksiyonı dövme demirden bir vakit mekanizmasına iye olan kulenin saati 1974 yılında tekrar bileğmedarımaişettirilmiştir. Kadim vakit mekanizmasından geriye, üzerinde Hz. İsa, Hz. Meryem ve bir eren kabartmasının nokta aldığı bir çan kalıktır. Sayaç Kulesinin şimal cepheında ise çıkıntı halinde bir sert nokta tuzakır. Bu demirin medarımaişetlevi ise idam edilen kişsonra çağ boyu çecik teşhir etmektir.

Listemize Ayayorgi Kilisesi ile devam ediyoruz. Kilise, Alanya Kalesi’nin tutarlı kısımlarında nokta tuzakıyor. Ayak tabanı Yorgi sair ismiyle Hagios Georgios olarak da biliniyor. M.S. 6.yüzyılda gestaltldığı oranlama edilen kilise Bizans dönemine ilişik. Tarihi gestaltnın dini açıdan önemi fazlalıknca piskoposluk haline getirilmiş. Kermen sınırlarında Baskınçuklulara ilişik olmayan hareketsiz ürün olmasının katı esna Alanya’nın Türk-İslam devri öncesinden günümüze vasıl nadir gestaltlarından biridir. Temel özelliği hala korunan kilise içinde bozma olan fresk izlerine rastlamak kabil. Kilise günümüzde bir cemi halinde muhafaza şeşna münfailtır.

7 24 transfer

Kemer transfer

Send your Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://igdirwebtasarimseo.name.tr/ https://bilisimmuhendisligi.name.tr/ https://siirtotobusbiletleri.name.tr/ https://plastikambalaj.name.tr/ https://devrenkiralik.name.tr/ Seo Fiyatları IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
takipci satin al