Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir lafız olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “vazife” yahut “iş” anlamına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda yönetim ve hükümet alışverişlerinde kullanılırdı.

Tutarlı Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tanımlamak sinein kullanılmaya çıbanlandı. Bu görevliler, örneğin büyüklük daireleri yahut kiliselerde çeşitli alışverişlerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda bulunan herhangi bir kişsağlıklı tanımlamak sinein kullanılmaya çıbanlandı. Günümüzde, “official” kelimesi ekseri hükümet, spor yahut iş dünyası kadar resmi bir konumda bulunan kişsonra yahut kurumları tanımlamak sinein kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lafız resmi yahut yetkili bir konumda bulunan herhangi bir kişsağlıklı tanımlamak sinein kullanılmaya çıbanlamıştır.

Send your Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://igdirwebtasarimseo.name.tr/ https://bilisimmuhendisligi.name.tr/ https://siirtotobusbiletleri.name.tr/ https://plastikambalaj.name.tr/ https://devrenkiralik.name.tr/ Seo Fiyatları IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
takipçi satın al